Jesteśmy eko!

Jesteśmy eko!

Od kilku miesięcy Ansee jest dumnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). W związku z tym, że działamy w branży środowiskowej jesteśmy zobligowani do współpracy na rzecz środowiska naturalnego, w tym wdrożenia działań ekologicznych w naszym biurze. Rozważając obecne trendy w przestrzeniach biurowych znajdziemy już nie tylko klasyczne ściany i biurka, ale szereg zastosowań i rozwiązań sprzyjających pracownikom i ogólnie pojętej ekologii. PLGBC tłumaczy, że „dobrze zaprojektowane biuro współpracuje ze swoimi użytkownikami”.

Nasze biuro mieści się w zabytkowej kamiennicy w centrum Wrocławia. Dzięki funkcjonalności śródmiejskiej zabudowy wszystkie okna mają możliwość otwarcia. Okna, skierowane są na południowy – wschód dzięki czemu przez cały dzień pracy pomieszczenia zostają dostatecznie oświetlone i ogrzane, w związku z czym zmniejsza się zapotrzebowanie na manualne ogrzewanie i sztuczne naświetlanie.

Papier z którego korzystamy to przede wszystkim polski produkt, posiadający certyfikat FSC czyli produkt wytworzony z drewna pochodzącego z lasów spełniających Zasady Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej i certyfikat EU Ecolabel czyli symbol produktu najbardziej przyjaznemu środowisku. Opakowanie jest poddawane recyklingowi w całości, a części środków z zakupu papieru producent przeznacza na wsparcie programu Pajacyk.

W naszym biurze urządzenia wielofunkcyjne oraz pojemniki na odpady znajdują się z dala od biurek, w związku z czym pracownicy w ciągu dnia przemierzają kilka kroków co jest bardzo ważnym aspektem podczas pracy siedzącej.

W naszej kuchni poza oczywistymi elementami wyposażenia znajduje się również zmywarka, która pomaga nam w ograniczeniu zużycia wody oraz dystrybutor z wodą źródlaną! Starannie również segregujemy odpady. W naszej łazience przy umywalce nie znajdziesz ręczników papierowych ani głośnych suszarek grzewczych. Zrezygnowaliśmy z takich rozwiązań na rzecz zwykłych, prostych… bawełnianych ręczników!

Staramy się wprowadzić w nasze biurowe życie zasadę zero waste – używamy bawełnianych toreb na zakupy, pojemników wielorazowego użytku oraz szklanych słoików na obiady zamiast zwykłych jednorazowych styropianowych.

Co przed nami? Pod koniec stycznia w naszym biurze zostaną zamontowane dwie zielone ściany, które nie tylko będą pozytywnie wpływać na nasze otoczenie, ale także na samopoczucie pracowników, a przy tym pięknie udekorują naszą ceglaną ścianę. Chcemy coraz więcej zieleni w biurze! Planujemy zakup jeszcze większej ilości kwiatów doniczkowych.

Czy bycie ekologicznym jest trudne? Nie! Ale… wymaga poświecenia czasu i uwagi podczas wdrażania pomysłów. Sama realizacja rozwiązań to kwestia powielania przyjętych zasad i dobrej praktyki.  Efekty płynące z działań proekologicznych mają przecież bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Dołączenie do stowarzyszenia jest ukoronowaniem działań ekologicznych prowadzonych
w naszym biurze.

Skonsultuj z nami Twoją inwestycję lub sytuację biznesową.

Nasze usługi środowiskowe i ekspertyzy przyrodnicze związane z projektowaniem, budową i eksploatacją inwestycji obejmują cały proces życia projektu: planowanie, projektowanie, realizację i funkcjonowanie inwestycji.

W ramach bezpłatnej konsultacji postaramy się zrozumieć Twoją sytuację i zarekomendować kierunek działań. Bezpłatnie ustalisz z nami obecną sytuację i kroki do podjęcia.

Wspieramy odpowiedzialne organizacje i ich zespoły w takich firmach jak:

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół w ramach bezpłatnej konsultacji postara się zrozumieć Twoja sytuację i zarekomendować kierunek działań.

Bezpłatnie ustalisz kroki do podjęcia