Przenoszenie arcydzięgla

W ramach prowadzonych przez firmę ansee consulting nadzorów przyrodniczych przeprowadzono skuteczną metaplantację rośliny chronionej – arcydzięgla litwor Angelica archangelica. Jest to roślina wykorzystywana w zielarstwie i cukiernictwie, której korzeń podczas przesadzania musi być przeniesiony z całą otaczającą bryłą gleby, w celu uniknięcia jego przesuszenia. Ważnym elementem metaplantacji jest wybór odpowiedniego miejsca, na które roślina ma zostać przeniesiona. O skuteczności prac świadczy, iż przesadzone rośliny puściły nowe zielone pędy i liście po przesadzeniu. Arcydzięgiel litwor jest byliną dwuletnią, dlatego w większości działań minimalizujących bądź kompensujących zapisanych w decyzji środowiskowej pojawia się jej przesadzenie bądź wysianie.

Skonsultuj z nami Twoją inwestycję lub sytuację biznesową.

Nasze usługi środowiskowe i ekspertyzy przyrodnicze związane z projektowaniem, budową i eksploatacją inwestycji obejmują cały proces życia projektu: planowanie, projektowanie, realizację i funkcjonowanie inwestycji.

W ramach bezpłatnej konsultacji postaramy się zrozumieć Twoją sytuację i zarekomendować kierunek działań. Bezpłatnie ustalisz z nami obecną sytuację i kroki do podjęcia.

Wspieramy odpowiedzialne organizacje i ich zespoły w takich firmach jak:

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół w ramach bezpłatnej konsultacji postara się zrozumieć Twoja sytuację i zarekomendować kierunek działań.

Bezpłatnie ustalisz kroki do podjęcia