Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc

Oto najpopularniejsze, ale nie wszystkie, tematy, które poruszacie podczas naszych konsultacji:

Na tym etapie weryfikujemy, czy jesteśmy w stanie zapewnić Ci pomoc, jakiej oczekujesz. Nie musisz obawiać się wpływu Twojej organizacji na bioróżnorodność. Wszelkie dane, które ewentualnie nam przedstawisz, pozostaną poufne.

Karolina Kudra

Business Development Manager

Poznaj fakty o bezkosztowej konsultacji z Ansee

Sprawdź, co stanie się, gdy wyślesz do nas ten formularz. Zobacz, jak przygotować się do tej konsultacji. Dowiedz się, komu najczęściej pomagamy.

Rozpoznajemy Twoje potrzeby

Kiedy wyślesz powyższy formularz, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą telefonicznie tak szybko, jak będzie to możliwe. Już w trakcie tej pierwszej, krótkiej rozmowy zidentyfikujemy Twoje potrzeby.

Jeżeli ich realizacja wymaga zaangażowania naszych specjalistów, umówimy w dogodnym dla Ciebie terminie spotkanie bez ograniczeń czasowych, aby udzielić Ci profesjonalnej, kompleksowej pomocy.

Dodatkową korzyścią z naszej konsultacji jest wstępna analiza ryzyk, które mogą być powiązane z Twoim problemem. Podpowiemy, jakich czynności unikać oraz jakie działania wykonać, abyś najbardziej na tym skorzystał.

Jak możesz się przygotować?

Jeżeli Twoje zapytanie dotyczy decyzji lub innego dokumentu, nasz konsultant na pewno zapyta o jego dokładną treść, więc warto mieć go pod ręką. Przy tematach związanych z OZE możemy zapytać o lokalizację inwestycji i etap jej realizacji. Nie musisz jednak wcześniej wysyłać do nas żadnych materiałów.

Komu pomagamy najczęściej?

Ekspertom ds. ESG dokładnie wyjaśniamy, jak możemy ich wesprzeć, skoro w temacie ich specjalizacji zachodzą tak dynamiczne zmiany.

Project managerom inwestycji OZE odpowiadamy konkretnie, czy możemy wycenić monitoring ornitologiczny, chiropterologiczny albo inne badanie i czy możemy wykonać te usługi w konkretnej lokalizacji.

Potrzebujesz wsparcia?

Zatrudniamy specjalistów z wielu dziedzin, dlatego możemy pomóc Ci w bardzo szerokim zakresie. Zobacz, czym zajmujemy się na co dzień.

Monitoring ornitologiczny

Konieczny przy ocenie wpływu planowej inwestycji na środowisko.

Monitoring chiropterologiczny

Analiza wpływ Twojej farmy wiatrowej na lokalną populację nietoperzy.

Inwentaryzacja przyrodnicza dla farm wiatrowych i PV

Pozwala zrozumieć i ocenić potencjalny wpływ projektu na środowisko naturalne.

Konsultacja projektów społeczno-środowiskowych

Umożliwia lepsze zrozumienie potrzeb społeczności i zwiększenia akceptacji dla projektu.

Screening dla inwestycji

Umożliwia ocenę, czy dana inwestycja wymaga pełnej Oceny Oddziaływania na Środowisko (OOS)

Budowa strategi i analiza ryzyk w zakresie bioróżnorodności

Do określenia potencjalnych zagrożeń dla bioróżnorodności i minimalizacji wpływu inwestycji na środowisko

Opracowanie planu zarządzania bioróżnorodnością dla inwestycji

Strategia i konkretne działania w celu ochrony i promocji bioróżnorodności w Twojej inwestycji.

Przygotowywanie raportów niefinansowych w zakresie bioróżnorodności

Kluczowy element odpowiedzialności biznesowej oraz transparentności działalności korporacyjnej.

Przekonaj się, jak możemy Ci pomóc

Oto najpopularniejsze, ale nie wszystkie, tematy, które poruszacie podczas naszych konsultacji:

Na tym etapie weryfikujemy, czy jesteśmy w stanie zapewnić Ci pomoc, jakiej oczekujesz. Nie musisz obawiać się wpływu Twojej organizacji na bioróżnorodność. Wszelkie dane, które ewentualnie nam przedstawisz, pozostaną poufne.

Karolina Kudra

Business Development Manager

Ansee w odpowiedziach na Wasze pytania

Oto najpopularniejsze pytania, dotyczące naszej działalności. Jeśli nie rozwiały Twoich wątpliwości, to najlepszy dowód na to, że powinieneś się z nami skonsultować.

Wspieramy realizację projektów naszych klientów na terenie całego kraju, a w przypadku analiz środowiskowych na cele decyzji strategicznych, due diligence oraz ESG również na terenie całej Unii Europejskiej.

Nasz zespół składa się z ekspertów z wielu dziedzin związanych z przyrodą i środowiskiem. Są to zarówno eksperci wąskich specjalizacji jak np. ornitolog, chiropterolog, teriolog, entomolog, fitosocjolog czy botanik, jak i przyrodnicy, zajmujący się zarządzaniem bioróżnorodnością, zarządzaniem obszarami chronionymi, dendrologią czy architekturą krajobrazu. Każdy z członków zespołu posiada wiedzę i doświadczenie zarówno w swojej specjalizacji, jak i całościowym spojrzeniu na realizację projektu. Poznaj nas przechodząc do zakładki Zespół.

Działając na terenie całego kraju i wykonując opracowania dla różnego rodzaju projektów, opieramy się na wewnętrznych ekspertach oraz współpracujemy z zewnętrznymi partnerami terenowymi. Jednocześnie mamy wypracowane standardy zbierania danych terenowych, które muszą spełniać wszyscy eksperci pracujący z nami.

W naszej branży działamy już ponad 15 lat, podczas których zrealizowaliśmy około 1000 projektów. Współpracowaliśmy z branżą OZE, paliwową i gazową, elektroenergetyczną, kolejową, drogową, przemysłową i górnictwem. Ciągle jednak dążymy do rozwoju i zbierania nowych doświadczeń oraz poszerzania wiedzy o potrzebach naszych klientów.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Procedura uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zależna jest m.in. od rodzaju inwestycji, jej wielkości oraz kwalifikacji, ale przede wszystkim funkcjonowania organów opiniujących i wydających decyzję oraz udziału społeczeństwa. Może ona trwać 6 miesięcy, ale może także 1,5 roku. Rzadko kiedy mierzymy się z tymi samymi problemami projektowymi, dużo także zależy od odpowiedniego przygotowania projektu od strony Inwestora. Zachęcamy do kontaktu, podczas którego możemy wymienić się doświadczeniami w tej kwestii.

Specjalizujemy się w wykonywaniu pełnej dokumentacji przyrodniczo środowiskowej dla projektów z branży elektrowni wiatrowych, elektrowni fotowoltaicznych, linii elektroenergetycznych, gazociągów. Wspomagamy Inwestora na etapie koncepcyjnym, projektowym, uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, ale także w okresie eksploatacji inwestycji, np. podczas budowy nadzorujemy, a w okresie trwania inwestycji monitorujemy. Wspieramy Inwestora również w procesach raportowania niefinansowego ESG, budowania strategii w zakresie bioróżnorodności czy uzyskania odpowiednich dokumentacji środowiskowych na potrzeby zakupu inwestycji, czy pozyskania dla niej finansowania.

Staramy się dobrać model biznesowy pod potrzeby każdego z naszych klientów. Każdy projekt, który wykonujemy ma swoją specyficzną charakterystykę i wymaga indywidualnego podejścia.

Inwestora wspieramy w spełnieniu wymagań środowiskowych na etapie strategii, koncepcji projektowej, realizacji przedsięwzięcia, jak również jego funkcjonowania. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach i potrzebach Twojego projektu, razem dopasujemy odpowiednią strategię działania.

Branże, w których działamy mają swoje indywidualne potrzeby, a projekty swoją charakterystykę, dlatego nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Staramy się na bieżącą odpowiadać potrzebom rynku, przede wszystkim zależy nam na jakości opracowań oraz poprawności wykonywanych analiz, stąd nasze indywidualne podejście do każdej z inwestycji. Uzgadniając zakres działań, sposoby minimalizacji ryzyk oraz strategię realizacji przedsięwzięcia zakres cenowy ustalamy wspólnie z Inwestorem.

Masz wątpliwości?

Nie wahaj się zapytać naszych ekspertów. Rozwieją Twoje wątpliwości i pytania podczas bezkosztowej konsultacji. Dowiedz się więcej.

Ansee Consulting Michał Jaśkiewicz Sp. z o.o.

ul. Św. Antoniego 2/4 Brama D, Piętro IV
Pasaż Pokoyhof 50-073 Wrocław
Telefon: +48 71 398 84 16
biuro@ansee.pl
NIP: 897-191-54-04
REGON: 523874352

Wspieramy odpowiedzialne organizacje i ich zespoły

Współpracujemy z wieloma różnymi działalnościami, między innymi takimi jak: