Zielone zmiany w Ansee!

Zielone zmiany w Ansee!

Nasze biuro nabrało zielonych rumieńców. Zapowiadane zmiany weszły w życie. W Ansee mamy zwiększoną produkcję tlenu i uspokajającą tonację kolorów. Przez ostatnie kilka tygodni głównym tematem rozmów przy porannej kawie w kuchni jest ocena kondycyjności naszych nowych roślin oraz zmiany w ich rozmieszczeniu i dobór odpowiedniego stanowiska. W między czasie pobraliśmy już pierwsze pędy epipremnum oraz filodendrona do rozmnażania, aby zwiększać naszą populację roślinną.

Co mamy:

·       skrzydłokwiaty, ·       musę oriental (bananowiec),
·       zamiokulkasy zamiolistne, ·       fittonię, oplątwy,
·       kordylinę red star, ·       epipremnum złociste,
·       pachirę wodną, ·       filodendrona fun bun,
·       szeflerę drzewkowatą, ·       wężownicę,
·       kalanchoe blossfelda, ·       awokado,
·       monsterę dziurawą, ·       rozchodniki.

Łącznie 53 sztuki zielonego szaleństwa, którym jak na razie u nas bardzo dobrze. Rośliny zagościły w każdej części biura. Dobieraliśmy rośliny pod skonkretyzowane miejsca i lokalizację tak, aby zadbać o ich jak najlepszą kondycję.

W myśl hipotezy biofilii Edwarda O. Wilsona z Uniwersytetu Harvard w Cambridge, człowiek stanowi nierozerwalną więź z przyrodą. Obecnie ok. 60% społeczeństwa mieszka w mieście, w związku z czym, w znacznym stopniu wyróżnia się trend chęci współistnienia z przyrodą. Wynika to z braku jej posiadania lub ograniczenia poprzez nagłą urbanizację. Często środowisko naturalne stoi na szali z inwestycjami miejskimi. I właśnie przez te utrudnienia, a właściwie dzięki nim powstało zagadnienie Biophilic design, które kieruje się zasadami wywodzącymi się z biofilii dostosowując je do warunków miejskich. Trend ten ukierunkowany jest na działalność architektoniczną i budownictwo przez tworzenie zielonych koncepcji i rozwiązań. Rozumiejąc powiązania człowieka z przyrodą i środowiskiem staramy się wprowadzić to zagadnienie w nasze biurowe życie!

Czy to już koniec? Otóż nie! W czwartek czekamy z niecierpliwością na zielone ściany i dodatki, już niedługo… jeszcze chwilkę 🙂

Skonsultuj z nami Twoją inwestycję lub sytuację biznesową.

Nasze usługi środowiskowe i ekspertyzy przyrodnicze związane z projektowaniem, budową i eksploatacją inwestycji obejmują cały proces życia projektu: planowanie, projektowanie, realizację i funkcjonowanie inwestycji.

W ramach bezpłatnej konsultacji postaramy się zrozumieć Twoją sytuację i zarekomendować kierunek działań. Bezpłatnie ustalisz z nami obecną sytuację i kroki do podjęcia.

Wspieramy odpowiedzialne organizacje i ich zespoły w takich firmach jak:

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół w ramach bezpłatnej konsultacji postara się zrozumieć Twoja sytuację i zarekomendować kierunek działań.

Bezpłatnie ustalisz kroki do podjęcia